wpis zdjęcie
Zróżnicowane czynsze

Zastanawiałem się, jak mocno w ostatnim czasie podrożało życie. Koszty zamieszkania w miastach są mocno zróżnicowane. Mieszkańcy na tej samej ulicy mogą opłacać czysze różniące się o znaczne kwoty.

Jeśli rozważasz zakup mieszkania to sprawdź, jakie są całkowite miesięczne koszty. Mieszkanie w starej kamienicy lub w bloku z wielkiej płyty może doprowadzić do ruiny finansowej. Zaledwie w ciągu pięciu lat średnie koszty utrzymania mieszkania w Polsce wzrosły o 60-80%. Największa kwota to czynsz, który odprowadzamy na rzecz spółdzielni lub zewnętrznej agencji mieszkaniowej. Ale wyraźnie widać, że mieszkańcy nowych nieruchomości płacą zdecydowanie mniej, można miesięcznie zaoszczędzić kilkaset złotych. To kwestia projektu i zastosowanych nowoczesnych technologi. Bloki z lat 60-80-tych z wielkiej płyty są mało ekonomiczne. Nieszczelne i nieatrakcyjne wizualnie. Spora część samego czynszu to: ogrzewanie, administracja, prąd części wspólnych, utrzymanie starych wind oraz wywóz śmieci. 
 
 
Po przekazaniu przez dewelopera nieruchomości, w nowych inwestycjach powstają wspólnoty mieszkaniowe, które zdają bardzo dobrze swoją funkcję. Energiczni i kompetentni ludzi potrafią skutecznie zarządzać własnym podwórkiem. Korzystnie wynegocjowane warunki z kooperantami, przekładają się na niższe kwoty czynszu. Kupując nieruchomość w nowo pobudowanym budynku nie masz funduszu remontowego, który na starych osiedlach czasami sięga nawet 150-250 zł miesięcznie. Na nowych osiedlach podstawowy czynsz jest w granicach 250-350 zł. Do tego często też kreatywni mieszkańcy poszukują dodatkowych oszczędności. Na dachu budynku instalują panele voltaiczne, który zmniejszają wyraźnie kwotę energii elektrycznej części wspólnych. Deweloper obecnie już wybiera nowoczesne oświetlenie LED, co generuje mały pobór prądu. Teren zielony wokół budynku jest zadbany i zaplanowany zgodnie z projektem.
 
 
Dlatego warto zastanowić się nad zmianą mieszkania na nowoczesne i ekonomiczne budownictwo. Z różnicy czynszu i kosztów eksploatacji można śmiało zainwestować w ratę małego samochodu. A w dodatku budujemy swoją przyszłość w czystym i zadbanym miejscu. Zapoznaj się proszę z naszą ofertą nieruchomości Przystanek Morena w Gdańsku Piecki Migowo. www.przystanekmorena.pl