wpis zdjęcie
Winda w Pucku

Nowoczesna winda w Puckim Placu

Najszybsza winda na świecie znajduje się w Szanghaju. Jej szybkość to 20 metrów na sekundę. Ten typ windy zainstalowano w Shanghai Tower, który posiada 632 metry. Najwolniejsza zaś winda jest na liniowym statku wycieczkowym MS Oasis of the Sea. Porusza się tylko między dwoma pokładami w całe 8 min. W jej wnętrzu jest bogato wyposażony bar z drinkami. Każda osoba w tym czasie musi zostać obsłużona. Architekci też w tych drobnych przestrzeniach serwują nam smaczki. W Sky Tower w Aucland w Nowej Zelandii (328 m) zastosowano szklaną podłogę oraz podświetlony szyb, co wprowadza naturalną reakcję lęku. Z ciekawostek lokalnych, pierwszą windę w Polsce zamontowano w kamienicy przy ul. Legionów w Grudziądzu. 
 
Widny w nowoczesnych nieruchomościach służą do transportu pasażerów i drobnych przedmiotów. Wybierając producenta zwracamy uwagę na ich walory estetyczne i bezpieczeństwo. Ważne jest udźwig, szybkość przemieszczania się, modne dodatki, kamera, lustro, oszczędności w energii oraz hałas. Chcieliśmy, aby mieszkańcy w Puckim Placu cieszyli się z cichej jazdy elegancką windą Otis Gen II.
 
W tym nowoczesnym modelu tradycyjne stalowe liny konstruktorzy zastąpili specjalnymi pasami, eliminując hałas wytwarzany przez tarcie metalu. Cały mechanizm silnika zamontowaliśmy na izolacyjnych gumowych wspornikach. które skutecznie eliminują drgania.
 
Winda to nie tylko sam środek transportu, to też przestrzeń z którą spotykamy się zaraz po wejściu do budynku. Buduje nam wrażenie estetycznego i czystego miejsca. Możemy też w niej spotkać sąsiadkę, przeczesać włosy oraz poprawić pomadkę na ustach. Wnętrze kabiny posiada metalowe ściany, oświetlenie LED i kafelkową podłogę.