wpis zdjęcie
Winda Przystanek Morena

Cyfryzacja dosięga kolejnych aspektów naszego życia. Mieszkamy w coraz bardziej inteligentnych miastach, używamy coraz większej liczby sprzętów połączonych z urządzeniami mobilnymi. Czasami nawet nieświadomie korzystamy z technologii teleinformatycznych.


Przykładem może być winda instalowana w Przystanku Morena. Dźwig KONE MonoSpace dzięki połączeniu z internetową chmurą, podlega kontroli i analizie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jej bezpieczeństwo, niezawodność i komfort użytkowania osiągnął poziom ery cyfrowej.
 
W każdej chwili możliwe jest wprowadzanie modyfikacji oprogramowania urządzenia windy. Każda nowa aktualizacja oznacza poprawę kolejnych parametrów i funkcji dźwigu. Producent w tym modelu zainstalował  kompaktowy napęd w szybie windy, pozwalający na oszczędność powierzchni budynku.
 
Łączność cyfrowa windy pozwala na analizę danych z poszczególnych sensorów – oznacza to możliwość podjęcia działań serwisowych zanim dojdzie do awarii.
 
Kolejnym krokiem w kierunku bezpieczeństwa użytkowników dźwigów są analizy „big data” i systemy pozwalające na zapobieganie problemom.
 
Mechanizm napędu, hamulce, układ zawieszenia i konstrukcja kabiny zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców Przystanku Morena. Ten typ windy będzie pracował płynnie, bez szumów i wibracji. Zanim winda zostanie oddana do użytku przechodzi po zmontowaniu badania poziomu drgań i hałasu wewnątrz kabiny.
 
Wybór układów oświetlenia, elementów sygnalizacji oraz materiałów wykończeniowych dobraliśmy w estetyce i funkcjonalności odpowiedniej do zaprojektowanego budynku.