wpis zdjęcie
Prestiżowe lobby

We współczesnym projektowaniu obiektów mieszkalnych, jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc jest lobby. Z definicji lobby znaczy przedsionek i jest to miejsce w strefie wejściowej połączone z kolejnym szlakiem komunikacji: jak […]

We współczesnym projektowaniu obiektów mieszkalnych, jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc jest lobby. Z definicji lobby znaczy przedsionek i jest to miejsce w strefie wejściowej połączone z kolejnym szlakiem komunikacji: jak wina czy schody. Wyjątkowy wystrój wnętrza podwyższa wartość nieruchomości.

 

Miejsce to jest wydzielonym obszarem, nad którym architekci wnętrz mogą poszaleć artystycznie. W prestiżowych inwestycjach mieszkaniowych lobby traktuje się jako przestrzeń integracyjną i chwilowego przystanku. Elegancki i zmysłowo urządzony przedsionek z wieloma funkcjonalnościami to wizytówka społeczności zamieszkującej nieruchomość. 

Estetyka każdej części przestrzeni wspólnej powinna być spójna i tworzyć jedną koncepcyjną całość. Po wejściu z zimnego dworu do przestrzeni lobby, mieszkaniec jak i jego zaproszony gość mają się poczuć jak w eleganckim hotelu. To chwila, w której wchodzą w inny wymiar przestrzeni. Zatrzymują się przy skrzynkach pocztowych, mogą usiąść na wygodnej sofie, otworzyć listy. Mama z dziećmi ma miejsce do przebrania ich, wyciągnięcia wózka z pokoju bagażowego, przygotowania się do wyjścia. Zapaleni rowerzyści mają czas, aby zaparkować rowery i porozmawiać o wspólnych przeżyciach na trasie.