wpis zdjęcie
Komfort na tarasie Livigo

Zgodnie z naszą filozofią zabudowy górne tarasy Livigo pozostają wierne swoim korzeniom, pozwalając na harmonię z naturą i przepiękny widok na miasto. Cechą charakterystyczną nieruchomości Livigo jest integracją przestrzeni zabudowanej z otaczającą go naturą.

Słowo taras pochodzi od łacińskiego zwrotu „terra” oznaczającego poziomą ziemię. Tarasy są wykorzystywane od ponad 12 tysięcy lat i przez ten okres ewoluowały oraz stały się prestiżowymi elementami architektury miejskiej.
 
Wraz z koncepcją wydzielenia z przestrzeni domowej miejsca do celów spotkań towarzyskich, mieszkańcy miast coraz chętniej zaczęli używać tarasów. Wizja chwil spędzonych na tarasie z najbliższymi jest bardzo atrakcyjna. Stanowi podłoże pod wszelkich towarzyskich spotkania i sprzyja budowaniu relacji. Słoneczny poranek przy kawie, grill czy wystawna kolacja ma wyjątkowy wydźwięk na zewnętrznym tarasie. Takie wyizolowane z miejskiego hałasu miejsce jest oazą prywatności i komfortu. Tarasy na dachu stały się luksusowymi udogodnieniami w XIX wieku. Są statusem zamożności, pozwalającym na deficytową intymność i prywatność w miejskiej przestrzeni.
 
Obecnie korzystanie z tarasów ma coraz większe znaczenie. Zapewnia prywatną przestrzeń z dala od ciekawskich sąsiadów. Można mieć namiastkę ogrodu, spotkać się z ujarzmioną naturą. Tarasy tworzą również zrównoważoną i sprzyjającą środowisku przestrzeń, zapewniając izolację termiczną, osłonę przeciwsłoneczną i lepszą jakość życia.
 
Zgodnie z naszą filozofią zabudowy górne tarasy Livigo pozostają wierne swoim korzeniom, pozwalając na harmonię z naturą i przepiękny widok na miasto. Cechą charakterystyczną nieruchomości Livigo jest integracją przestrzeni zabudowanej z otaczającą go naturą. Tarasy górne jak i dolne pozwalają na aranżacje roślinną, dzięki którym mieszkańcy Livigo mogą żyć w harmonii z krajobrazem. Cała powierzchnia tarasu jest wyłożona egzotyczną deską, a wokół szklanej balustrady jest siedzisko z miękkimi poduszkami. Przed frontowymi drzwiami ustawione są pergole, które kontrolują dostęp słonecznego światła do wnętrza i rozbijają promienie po podłodze. Przestrzeni jest bardzo dużo, więc wystarczy na postawienie grilla, stołu, leżaków czy dmuchanego basenu dla dzieci.
 
Zapraszamy do kontaktu biuro@medom.eu