wpis zdjęcie
Stanąć na swoim!

Jeśli myślisz, aby rzucić pracę w korporacji lub wrócić po macierzyństwie do aktywności zawodowej to pomysł z własnym, małym biznesem jest dobrą drogą. Biznes lokalny to taki, który prowadzisz na terenie własnego miasta, dzielnicy czy wsi. Cała działalność odbywa się w jednym, jasno określonym miejscu. W biznesie tego typu wszystko zależy od Twojego przygotowania i zbadania potrzeb.

Kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować. Puck to małe, ale wciąż rozwijające się miasteczko. Wzdłuż wybrzeża powstają kolejne osiedla domków jednorodzinnych czy eleganckich apartamentowców. Część z tych osób może stać się Twoimi klientami. Wiele zależy od Twojego podejścia do klienta, jak i samego rodzaju biznesu. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z biznesem w Pucku, to może skorzystasz z naszych lokali. Są w strategicznym miejscu. Zaś my dołożymy starań, abyście byli z nami na dłużej.
 
Mamy kilka ciekawych pomysłów na twój dobry start:
 
Korepetycje. Wiele osób zaczyna przygodę z biznesem właśnie od nich. Jest to dobry krok, ale udzielanie korepetycji wiąże się ze zbadaniem, z jakich dziedzin poszukiwani są specjaliści w Twojej okolicy. Jeśli czujesz, że rozwiążesz trapiące społeczeństwo problemy – działaj!
 
Usługi IT. Informatyka wciąż nie jest mocną stroną polskiego społeczeństwa, dlatego, jeśli czujesz się specjalistą w kwestiach sprzętowych lub oprogramowania, ten biznes jest dla Ciebie. Może polegać równie na naprawie, oczyszczaniu wewnątrz, składaniu, czy instalowaniu oprogramowania. Koszty są praktycznie zerowe, ponieważ narzędzia zawsze masz jakieś w domu, a oprogramowanie może pochodzić od klientów.
 
Gastronomia – Może warto otworzyć punkt gastronomiczny z świeżo wyciskanymi sokami, zdrową żywnością a może punkt ze zdrowym  jedzeniem? Puck i okolice latem cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. To mogą być Twoi klienci.
 
Kawiarnia lub lodziarnia – Szczególnie w mocno turystycznych miejscowościach takie punkty cieszą się ogromną popularnością i ponadprzeciętnymi zyskami w sezonie. A może kawiarnia niszowa? Ostatnio popularne są kocie kawiarnie lub kawiarnie z grami planszowymi. Wyróżnij się na tle konkurencji!
 
Instruktor pływania, nurkowania, fitness – Masz jakąś pasję? Zostań instruktorem i nauczaj innych za pieniądze. To idealny pomysł na biznes! Przykładowo godzina nauki jazdy na nartach to koszt ok. 50 zł. Podobne stawki są przy nauce pływania, nauce gry w tenisa, jazdy konnej itd. Oprócz tego możesz organizować obozy, zajęcia grupowe i zatrudniać dodatkowe osoby, dzięki czemu rozwiniesz swoją firmę i zwiększysz swoje zyski.
 
Szeroko pojęte doradztwo. Każdy potrzebuje wsparcia i słów eksperta w nieznanej sobie dziedzinie. Jeśli potrafisz doradzić na przykład: przy pozyskiwaniu dotacji, pisaniu wniosków, pisaniu CV możesz otworzyć niszowy biznes.
 
Catering dietetyczny. Zapewne każdy marzy o tym, aby na jego stole stały wyłącznie smaczne, domowe potrawy każdego dnia lub przy wyjątkowych okazjach. Niestety pragnienia nie zawsze idą w parze z umiejętnościami, dlatego w tym momencie możesz wkroczyć Ty i oferować swoje usługi gotowania na zamówienie. Jeśli spełnisz podstawowy warunek, czyli dobrze gotujesz, możesz liczyć na stałość zleceń nie tylko w sezonie wesel i komunii.
 
Odkryj swój talent – Kurs kosmetyczki, masażysty itd. – Udaj się na kurs w Twoim mieście, może odkryjesz swój talent lub pasje? Spróbuj czegoś nowego, co sprawia Ci przyjemność. Powiedzmy, że odbędziesz kurs masażu i może to jest Twój idealny pomysł na biznes i na własną firmę? Zarabiaj nawet 80-120 zł za godzinę masażu. Jednak pamiętaj, że musisz być specjalistą i posiadasz szeroką wiedzę w danej branży i cały czas się rozwijać.
 
Produkcja hand-made. Rękodzieło jest Twoją pasją? Przekuj zainteresowania w biznes! Jeśli potrafisz tworzyć wyjątkowe bransoletki, kolczyki, czy też wyszywasz, możesz rozpocząć sprzedaż swoich produktów. Wśród mieszkańców Twojej miejscowości lub dzielnicy na pewno znajdą się osoby, które docenią Twoją pracę. Ponadto możesz również prowadzić sprzedaż na regularnie odbywających się wydarzeniach kulturalnych: festynach, kiermaszach, odpustach, czy w skansenach. Tam możesz zdobyć nowych odbiorców, którzy przyjechali spoza okolicy, dzięki czemu Twój biznes się rozwinie.
 
Sprzątanie – Sprzątać każdy potrafi, dlatego zajęcie tego typu skierowane jest do osób każdej płci i w każdym wieku. Możesz założyć firmę sprzątającą. Żadna praca nie hańbi, a wiele osób potrzebuje osoby, która wysprząta biuro, czy mieszkanie za odpowiednią opłatą.
 
Agroturystyka – jeśli masz dom na wsi lub zamierzasz go kupić, to warto zastanowić się nad urządzeniem tam agroturystyki. To coraz popularniejszy sposób na spędzanie weekendów czy urlopów. Nawet w mało turystycznym terenie, oprócz odpoczynku, można zaproponować gościom wiele atrakcji, np. naukę gotowania regionalnych potraw, uprawę ciekawych roślin czy przyjrzenie się z bliska hodowli zwierząt.
 
Doradztwo ślubne. Ślub jak z bajki albo zupełnie odjechany. Czego tak naprawdę chce młoda para? Jeśli lubisz doradzać, znasz się na urządzaniu przyjęć, potrafisz wszystko idealnie dopracować, to dzięki tobie przyszli małżonkowie będą mogli urządzić ślub i wesele marzeń. Doradztwo ślubne to spore wyzwanie, ale i ogromna satysfakcja ze spełnienia pragnień.
 
Opiekunka dziecięca. Często się zdarza, że rodzice nie mają z kim zostawić dzieci, a muszą wyjść. Dlatego opieka nad dziećmi może być świetnym pomysłem na biznes, pod warunkiem, że lubisz dzieci i masz do nich odpowiednie podejście. Jeśli wcześniej opiekowałaś się dziećmi sąsiadów czy przyjaciół, poproś ich o referencje. Bardzo przydadzą się w budowaniu wiarygodności firmy.
 
Drobne usługi krawieckie. Większość ubrań kupujemy dziś w sklepach, ale często trzeba w nich coś przerobić np. zwęzić czy skrócić. Jeśli lubisz szyć i robisz to dobrze, to może warto rozreklamować swoje usługi. Chętnych do wszycia zamka błyskawicznego czy skrócenia spodni lub spódnicy na pewno nie zabraknie.
 
Wyrób i sprzedaż ekologicznych kosmetyków. Nie trzeba być kosmetologiem, żeby stworzyć dobry kosmetyk dodatkiem ziół lub naparów ziół. Możesz je dostarczać na początek niewielkiemu gronu odbiorców. Wiele osób chętnie kupuje takie niszowe kosmetyki czy ręcznie robione mydła. Ty zaś możesz dać upust swojej kreatywności i jeszcze na tym zarabiać.
 
Aranżacja wnętrz. Twoja koleżanka nie bardzo wie, jak urządzić mieszkanie, a dla ciebie to czysta przyjemność? Masz dobry gust, a twoje mieszkanie wzbudza wręcz zachwyt? Zacznij na tym zarabiać. Takich osób, jak koleżanka jest naprawdę dużo. Doradzanie, jak urządzić mieszkanie, dom, czy tylko pokój może być twoim powołanie i prawdziwą szansą na sukces.
 
Przewodnik turystyczny. To praca dla osób, które lubią turystykę, mają wiedzę o regionie i chcą ją przekazywać innym. Możesz też wyspecjalizować się w wycieczkach zagranicznych, ale tu ważna jest dobra znajomość języka obcego. Trzeba też pamiętać, że do oprowadzania po polskich górach trzeba mieć specjalne uprawnienia, które dostaje się po szkoleniu i egzaminie.
 
Pieczenie ciast na zamówienie. Jeśli twoje ciasta uwielbia nie tylko rodzina, ale i sąsiedzi i znajomi, a ty kochasz je piec, sprawia ci to ogromną przyjemność, to zamień to w swój biznes. Zacznij piec ciasta na zamówienie – imieniny, komunie, śluby to tylko niektóre z imprez, na których dobre ciasto jest doceniane. Chętni na dobre, domowe wypieki zawsze się znajdą. Pamiętaj też o reklamie, choć często zastępuje ją poczta pantoflowa.
 
Dekorator okolicznościowy. Ten biznes będzie świetny dla osób, które mają zmysł artystyczny. Polega na wykonywaniu okolicznościowych dekoracji w firmach, sklepach, urzędach. Dekorator zamiast tradycyjnej choinki na Boże Narodzenie może zaproponować oryginalne dekoracje lub nietypową choinkę, dostosowaną do profilu firmy.
 
Animator imprez. To coraz popularniejsza postać na wszelkiego rodzaju zabawach, imprezach i spotkaniach. Animator imprez to coś więcej niż wodzirej. Organizuje imprezę, proponuje różnego rodzaju atrakcje i zachęca uczestników do zabawy. Jeśli to twoje klimaty, to może to jest właśnie pomysł na twoją nową pracę.
 
żródło: pracawsieci.pl