wpis zdjęcie
Rosnące ceny mieszkań

Z raportu GUS możemy wyczytać, że w okresie 01-10.2019 roku oddano do użytku 10,8% więcej mieszkań niż przed rokiem. W sumie ok 164 000 nieruchomości znalazło swojego nabywce. Blisko 9% zwiększyła się tez powierzchnia nabywanych mieszkań.

W małych miejscowościach największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2 i 3 pokojowe. W dużych aglomeracjach miejskich obserwujemy inną sytuację. Popytem cieszą się kawalerki i duże mieszkania. Małe łatwiej wynająć. Są tańsze w umeblowaniu i utrzymaniu. Takie lokale są głównie etapem przejściowym dla osób, które przybyły do miasta lub czekają na swoją zdolność finansową. Duże mieszkania kupują osoby, które mają już plan na podział tej przestrzeni na mini kawalerki lub niezależne pokoje ze wspólną częścią sanitarną. Takie mieszkania są najtańsze w wynajmie. Cieszą się popytem wśród ludzi młodych, którym nie zależy jeszcze na budowaniu rodziny. W razie braku najemcy w okresie letnim można je z zyskiem przekształcić na wynajem dla turystów.

 

Ceny mieszkań z roku na rok wzrastają o ok 8,1%. Najdroższe mieszkania buduje się w Trójmieście, Krakowie i Warszawie. Na wzrost ceny mają wpływ różne czynniki jak: cena działek budowlanych, wzrost wynagrodzenia pracowników oraz podwyżka surowców budowlanych. Od 2013 roku we wszystkich karach UE mieszkania podrożały średnio o 25%. Nic nie wskazuje na to, aby ceny się zatrzymały a nawet spadły. Firmy budowlane obawiają się podwyżek pensji i świadczeń. Duża grupa pracownik pochodzi z za wschodniej granicy. Ich odpływ w kierunku zachodniej części UE może mocno zachwiać cenami mieszkań.

 

Cena mieszkania w inwestycji Przystanek Morena kształtuje się już od 8400 zł m/kw. Ceną są zróżnicowane, ale warto już dziś porozmawiać i zarezerwować sobie mieszkanie. Budynek zostanie oddany w 2021 roku. Za dwa lata cena mieszkań na Morenie przekroczy 10 tyś zł m/kw. https://przystanekmorena.pl