planowane oddanie 2022
liczba apartamentów 6
garaże na samochody 6
kondygnacje 4
tarasy 3
ogródki 3

Odwiedź stronę inwestycji

inwestycja zdjęcie

Livigo

o nas
o nas
o nas
o nas
o nas
<

01/05 komfortowe wnętrza

>

Wraz z nastaniem 2021 roku zaczeliśmy budować kolejną inwestycję w Gdyni Redłowie. Livigo to bliskość wszystkich dobrodziejstw miasta, jednak bez uciążliwości jego hałasu. Apartamenty leżą w spokojnej i zielonej dzielnicy Gdyni, blisko morza i lasu. Dwukondygnacyjne apartamenty o powierzchni domku jednorodzinnego to doskonała propozycja dla rodzin ceniących przestrzeń. Usytuowane są w spokojnej uliczce, w drugiej linii zabudowy, co gwarantuje ciszę i intymność. Nieruchomość Livigo sąsiaduje z każdej ze stron z ogródkami domków jednorodzinnych

– L1 / 216,5 m2/ z ogródkiem + garaż i miejsce postojowe
– L2 / 203,7 m2/ z ogródkiem + garaż i miejsce postojowe
– L3 / 197,6 m2/ z ogródkiem + garaż i miejsce postojowe

– L4 / 218,8 m2/ z tarasem + garaż i miejsce postojowe
– L5 / 177,7 m2/ z tarasem + garaż i miejsce postojowe
– L6 / 184,3 m2/ z tarasem + garaż i miejsce postojowe

 

Apartamenty Livigo to nie tylko wyjątkowy projekt architektoniczny, funkcjonalne wnętrza, ale także odpowiednia forma i aranżacja tarasów. Są one integralną częścią apartamentów na górnych kondygnacjach. Przy wyjściu z mieszkania na taras zaprojektowaliśmy estetyczne pergole ze składanym dachem z tkaniny. Naszym zdaniem są one niezwykle istotne z racji poprawy funkcji użytkowej tarasu. Pergole mają tę zaletę, że w słoneczne dni można je zwinąć i grzać się w promieniach słońca. Osłoni przed drobnym deszczem czy lekką morską bryzą.

• taras L4 – 51,4 m2
• taras L5 – 74,1 m2
• taras L6 – 46,9 m2

 

Ogródki na poziomie -1 przynależą do apartamentów w dolnej kondygnacji budynku. Na wyższym poziomie zaprojektowaliśmy przestrzeń sypialną, zaś na niższym część gastronomiczną oraz relaksacyjną. Widok z salonów przez witryny rozpościera się na przynależne ogródki.

• ogródek L1 – 270 m2
• ogródek L2 – 144 m2
• ogródek L3 – 168 m2

 


 

Okiem architekta Andrzeja Marka

Moda na sielskie życie za miastem już z wolna dobiega końca. W takich miejscach jednak brakuje odpowiedniej infrastruktury, edukacji i komfortu życia. Wielu ludzi mieszkających na prowincji, znaczną część swojego życia – zarówno zawodową, jak i kulturalną, rekreacyjną czy towarzyską – spędza w mieście. Taki aktywny tryb egzystowania spowodował, że ludzie zaczęli szukać nowego miejsca do życia. To grupa osób, które potrzebują przestrzeni, intymności a zarazem szerokiego dostępu do tego, co daje nowoczesne miasto.

Topografia to najlepszy przyjaciel architekta

Kreatywnie zastanawiałem się nad formą ulokowania budynku na skarpie. Budowa taka jest wyzwaniem, ale w efekcie końcowym uzyskałem malowniczą i niebanalną bryłę. W obrysie patio ciekawostką jest stojące liściaste drzewo. Jego barwa zmienia się wraz z porami roku, nadając odpowiedni klimat.

Podążyłem za ukształtowaniem terenu i zaprojektowałem kaskadową formę przestrzenną. W poziomie poszczególne segmenty są przesunięte względem siebie, zaś w pionie kaskadowo kończą się obszernymi słonecznymi tarasami. Rozbicie budynku na kilka elementów tworzy zaułki, w których narasta poczucie prywatności. Tworzą się miejsca ukryte przed wzrokiem sąsiada. Do tego dynamiki dodają zewnętrzne balkony w kwadratowej formule.

Apartamenty Livigo to oaza spokoju w mieście. Poprzez usadowienie działki w drugim rzędzie zabudowy zyskałem na zminimalizowaniu hałasu ze strony samochodów jak i sąsiadów. Projektując kształt budynku starałem się dostarczyć do jego wnętrza optymalnie dużo światła dziennego, nie pozbawiając tym samym prywatności lokatorów. Każdy apartament mieści się na dwóch kondygnacjach. Daje to psychologiczne odcięcie między życiem domowym, a biurem czy sypialnią. Technologia pozwala nam na pracę zdalną z domu, co jest wygodne i ekonomiczne. 

Chcę, aby lokatorzy z tej całej przestrzeni wybrali coś dla siebie i dla reszty domowników. Udowodnione jest, że psychologia środowiskowa człowieka jest wrażliwa na zmianę miejsc. Można zaledwie przejść kilka metrów lub zmienić poziom i już mózg ma inne fazy skupienia uwagi. Komfortu dodają symboliczne strefy między życiem rodzinnym, a częścią przeznaczoną do pracy.

 


 

Zobacz naszą kronikę budowy. Każdy ważny element rejestrujemy i opisujemy.

L1 - REZERWACJA
216,5 m2
ogródek 217 m2
L2- WOLNE
203,7 m2
ogródek 144 m2
L3 - WOLNE
197,6 m2
ogródek 168 m2
L4 - WOLNE
218,8 m2
taras 51,5 m2
L5 - REZERWACJA
177,7 m2
taras 81,7 m2
L6 - REZERWACJA
184,3 m2
taras 39,4 m2

Zobacz inne realizacje

Dla rodzin z autami
Dla singla / singielki
Dla inwestorów
Lokale użytkowe i biura
inwestycja zdjęcie

Apartamenty Norwida - planowane

więcej>
inwestycja zdjęcie

Brizo Park - w budowie

więcej>
inwestycja zdjęcie

Apartamenty Livigo - w sprzedaży

więcej>
inwestycja zdjęcie

Przystanek Morena - zrealizowane

więcej>
inwestycja zdjęcie

Pucki Plac cz. 2 - w sprzedaży

więcej>
inwestycja zdjęcie

Słoneczna przystań - zrealizowane

więcej>
inwestycja zdjęcie

Pucki Plac cz. 1 - zrealizowane

więcej>
inwestycja zdjęcie

Rezydencja nad morzem- zrealizowana

więcej>
inwestycja zdjęcie

Źródło Marii - zrealizowana

więcej>
#mrdom