wpis zdjęcie
Aneks kuchenny

Zgodnie z panującym trendem otwierania przestrzeni dziennej, nasi architekci #mrdom projektują eleganckie i funkcjonalne aneksy kuchenne. W jedną całość łączą kuchnię, jadalnie i pokój dzienny. W zabieganym świecie singli codzienne gotowanie wyszło z mody.

Urządzenie małej przestrzeni kuchennej nie jest proste. Trzeba zmieścić szereg urządzeń AGD i akcesoriów w taki sposób, aby można było z nich swobodnie korzystać. Projektując kuchnię musisz pamiętać, że stanowisko do gotowania nie może być w samym rogu. Do płyty indukcyjnej musimy mieć swobodny i bezpieczny dostęp. Tuż obok powinien być blat do przygotowywania posiłków oraz głęboki zlewozmywak. Pod nim zaś, przestronna szuflada z kubełkami na odpady. Sortowanie odpadów to już powinno być dla Ciebie normą. Jeśli nie mamy w planach wielkiego codziennego gotowania, można zakupić płytę indukcyjną tylko na dwa palniki. Jej szerokość to zaledwie 30 cm. Zyskamy troszkę przestrzeni roboczej. Wysokość blatu dopasuj do swojego wzrostu. Tu polecamy wykonanie kuchni pod wymiar. Blat powinien być wykonany z trwałego i mocnego materiału. Odpornego na wilgoć i zarysowania. Na blacie nie oszczędzaj! Przez wiele lat będzie mocno eksploatowany.
 
Wszelkie sprzęty AGD kupujemy pod zabudowę. Pojemność lodówki i zamrażalki dopasuj do potrzeb domowników. Pamiętaj, że lodówka pracuje non stop i pochłania dużo energii elektrycznej.  Zwróć uwagę też na dobranie odpowiedniej mocy okapu. Z czasem pozwoli on nam uniknąć tłustych osadów, i to nie tylko na sąsiadujących szafkach, ale i w całym pokoju. Jeśli chcecie zachować czystość to pamiętaj o ceramicznej lub szklanej ściance między szafkami a blatem. Ta część jest bardzo narażona na zabrudzenia. Musi być łatwo ścieralna i odporna na czyszczenie.
 
Wybierz szafki z pełnymi frontami. W nich zaś chowamy wszystko co nam jest potrzebne do przygotowywania posiłków. Rezygnujemy z wszelkich otwartych półek. Będą pokazywać bałagan i zbierać kurz. Ta nowoczesna forma przestrzeni mobilizuje do utrzymania porządku na kuchennych blatach. Wszystkie rodzaje sprzętów powinny mieć swoje miejsce, aby nie były na widoku. Niektóre firmy jak włoska Cucine Lube mają w ofercie spójny komplet mebli dla kuchni jak i salonu. Aneks kuchenny dziś nie tylko służy nam do przygotowywania posiłków. Jest częścią przestrzeni pokoju. Przy odrobinie zmysłowości może stać się wyrazistym punktem mieszkania, w którym lubimy przesiadywać i plotkować.
 
Współczesna kuchnia to połączenie przemyślanego projektu i innowacyjnych technologii. Nie da się ukryć, że stworzenie idealnego wnętrza wymaga zaangażowania, szukania najlepszych rozwiązań i podejmowania licznych decyzji. Jednak warto podjąć wyzwanie, bo satysfakcja z pracy w doskonale urządzonej kuchni wynagrodzi cały wysiłek a potrawy będą lepiej smakować!
 
t: Krzysztof Witecki