wpis zdjęcie
Salon livigo w ciepłych kolorach

Projektując wnętrze inwestycji mieszkaniowej Livigo firmy #mrdom chcieliśmy zbudować salon w ciepłych odcieniach.

Projektując wnętrze inwestycji mieszkaniowej Livigo firmy #mrdom chcieliśmy zbudować salon w ciepłych odcieniach. Zdecydowanie korzystniej wygląda w promieniach popołudniowego słońca. Zaś kiedy słońce skłania się ku lini horyzontu brązy i żółcie w salonie nabierają intensywnego odcienia.
 
Jak postrzegamy barwy, zależy od temperatury barwowej światła, w którym oglądamy. Pomieszczenia z przeszkleniami w kierunku wschodnim są intensywnie oświetlane porannym, chłodnym światłem. Te po stronie zachodniej rozświetla wnętrze ciepła paleta światła. Odcienie brązu bedą lepiej się prezentowały w promieniach słońca, a przy zachodzie w salonie kolory staną się intensywne, wyraziste i przytulne.
 
Projektując wnętrze salonu Livigo w Gdyni podzieliliśmy je na dwa sektory barwy. Duże nasłonecznienie pomieszczenia powoduje kontrast między ilością światła w okolicy przeszkleń oraz wnętrza salonu. Ściany w sąsiedztwie okien zrobiliśmy jaśniejsze, z nieco wygaszonymi kolorami. W głębi kolory są ciemniejsze i bardziej wyraziste.
 
Wybór wiodącego koloru ścian wpływa na to, jak postrzegamy przestrzeń salonu i aneksu kuchennego. Ściany przyległe do okna zrobiliśmy w ciepłym beżu, dodając brązowe detale i rdzawe zasłony. Na środku usadowiliśmy wypoczynek w kolorze ciepłej bieli. Przed nim stoliki w matowym złocie dodają elegancji i łamią kanciaste wzornictwo wnętrza.
 
W narożniku salonu zaprojektowaliśmy aneks kuchenny z nowoczesna wyspą, pełniącą też funkcję konsumpcyjną. Część kuchenna jest w ciemnych barwach grafitu. Dla podkreślenia formy zarysowaliśmy kształty mebli diodami led o ciepłej barwie bieli. Duże oszklenia witryn oraz winiarki w wyspie nadają ekskluzywności i czystości bryły.
 
Krzysztof Witecki