wpis zdjęcie
Jaką lodówkę wybrać?

Jak ważną rolę odgrywa kuchnia w apartamencie dowiadujemy się już na rozmowach wstępnych w biurze #mrdom z potencjalnymi nabywcami naszych nieruchomości.

Jak ważną rolę odgrywa kuchnia w apartamencie dowiadujemy się już na rozmowach wstępnych w #mrdom z potencjalnymi nabywcami naszych nieruchomości. Przy planowaniu rozkładu poszczególnych pomieszczeń funkcjonalność kuchni jest priorytetem. A w niej bardzo ważnym elementem do rozplanowania jest zlewozmywak, panel indukcyjny  i oczywiście lodówka. Jest ona sercem każdej kuchni. Dlatego w tym artykule opowiem w paru słowach o lodówkach. Wyróżniamy dwie podstawowe formy:
 
1. Lodówki pod zabudowę – są bardzo popularne, wtapiają się w zabudowę kuchenną. Dzięki temu uzyskuje się spójny charakter wnętrza. Wygląd lodówki nie ma znaczenia, bo jest przysłonięty frontem kuchennym. Ważna jest fukcjonalność i gabaryt rządzenia.
 
2. Moda na modele wolnostojące rośnie z każdą dekadą, a producenci prześcigają się w technologicznych rozwiązaniach. Lodówka jak mebel ma swoje stałe miejsce, jedynie wcześniej należy przewidzieć odpowiednie przyłącze elektryczne. Tu zaś istoty jest wygląd frontu, kolorystyka i funkcjonalność. Dużą popularnością cieszą się lodówki w stylu retro, które są ciekawym dodatkiem do nowoczesnej kuchni.
 
Na rynku AGD dostępne są lodówki wolnostojące jednodrzwiowe, dwudrzwiowe oraz „side by side”. Zanim zakupimy jedną z nich, trzeba mocno przemyśleć jakie są potrzeby rodziny. Markowe lodówki posiadają różne funkcje. Bardzo ważna jest opcja „No Frost” – dzięki niej, nie potrzebujemy jej odmrażać. Lód nie gromadzi się w środku a wilgoć jest odprowadzana odpowiednim systemem.
 
Kilka modeli ma osobne szuflady z właściwą wilgotnością do przechowywania odmiennych produktów jak warzywa, mięso czy ryby. Można też nabyć model z dwoma agregatami. Osobne dla modułu chłodzącego oraz dla zamrażalki. Na czas dłuższego wyjazdu można jeden z nich wyłączyć lub uruchomić tryb wakacyjny, minimalizujący zużycie energii. Ważnym elementem nowoczesnej lodówki jest powłoka antybakteryjna. Przyczynia się to do braku drobnoustrojów, które czynnie biorą udział w psuciu żywności.
 
Wyższej klasy modele posiadają moduł kostkarki. Jest on bardzo przydatny latem, czy na imprezach. Lodu w drinkach nigdy nie za mało. Moduł ten też posiada dostęp do zimnej i filtrowanej wody do picia.
 
Jeśli planujemy kuchnię w stylu minimalizmu szwedzkiego, to lodówka nie powinna zajmować większej części samej kuchni. Jeśli potrzeby są bardzo duże, to zalecamy, aby zamrażarkę umieścić osobno w innym pomieszczeniu jak: piwnica, spiżarnia czy nawet pralnia.